arrowPowrót arrowPowrót

Poznaj bliżej zalety platformy VMware vSAN™

Jak wspomnieliśmy w minionym tygodniu, platforma VMware vSAN™ znacząco upraszcza infrastrukturę informatyczną i stanowi bardzo dobre rozwiązanie pod względem opłacalności. Pozwala na bezpieczne korzystanie i sprawne rozwijanie centrów przetwarzania danych, kontrolowanie kosztów przeznaczanych na IT, a tym samym zwiększa możliwości biznesowe przedsiębiorstwa i łatwo dostosowuje się do jego rozwoju w przyszłości. 

O tym, jak działa i jakie są minimalne wymagania sprzętowe do uruchomienia platformy VMware vSAN™ wspomnieliśmy w poprzednim wpisie, a dziś napiszemy nieco szerzej o korzyściach z jej wdrożenia. 

Naturalny krok w kierunku cyfrowego przedsiębiorstwa – Szybkie tworzenie i integrowanie infrastruktury chmurowej. 

Co zapewnia nam infrastruktura oparta o vSAN™?

Uproszczone operacje w zakresie IT

VMware vSAN™ oferuje sprawne przydzielanie zasobów IT do potrzeb każdego projektu, a dzięki możliwości automatyzacji całość jest naprawdę uproszczona. VMware vSAN™, jako element infrastruktury hiperkonwergentnej, pozwala szybko stworzyć i zintegrować rozwiązanie chmurowe w firmie (chmura prywatna, czy integracja w środowisku hybrydowym). Dodatkowo dzięki automatycznym uaktualnieniom i bieżącym poprawkom narzędzie działa stabilnie i jest bezpieczne. 

Wydajna infrastruktura

Ilość danych przetwarzanych w niemal każdym przedsiębiorstwie (czy to firma telekomunikacyjna, przedsiębiorstwo usługowe czy sklep internetowy) wymaga coraz większych przestrzeni do ich przechowywania. Aby ograniczyć regularne (i niemałe!) wydatki na pamięć masową, albo uniknąć sporego jej zakupu “na zapas”,  vSAN oferuje funkcję odzyskiwania zasobów. Pozwala również na przejrzystą ocenę wielkości zapotrzebowania na pojemność pamięci i daje możliwość stopniowego i niskokosztowego zwiększania jej pojemności.

Błyskawiczne rozwiązywanie problemów

Aby zachować ciągłość biznesu i nie narażać się na utratę zysków, przedsiębiorstwa muszą sprawnie identyfikować i eliminować wszelkie problemy, które mogą wystąpić w infrastrukturze IT. W tym celu oprogramowanie vSAN ReadyCare umożliwia skorzystanie z uproszczonego procesu rozwiązywania problemów. Dodatkowo dzięki centralnemu monitorowaniu stanu całego systemu informatycznego platforma uproszczono lokalizację źródła problemu. 

Ochrona danych obniżająca całkowity koszt eksploatacji

Zarówno zespoły IT, jak i w zasadzie wszystkie działy firmy potrzebują elastycznych rozwiązań, które ochronią ich dane przed utratą czy przejęciem. W tym celu vSAN obejmuje ochroną nie tylko pojedyncze dyski, ale także pełne zasoby w danej lokalizacji. Wszystko dzięki synchronicznej replikacji danych między geograficznie oddzielonymi ośrodkami.

Zabezpieczenie poszczególnych maszyn wirtualnych dzięki platformie VMware jest nie tylko skuteczne, ale również nawet o 50% tańsze w porównaniu do innych rozwiązań mających na celu ochronę danych. Dzięki wykorzystaniu rozproszonych funkcji RAID, Erasure Coding  i lustrzanym kopiom, zapewnia wysoki poziom ochrony i równocześnie redukuje pojemność pamięci masowej. Co więcej, uruchomienie ochrony zajmuje jedynie kilka kliknięć! To naprawdę jest proste!

Chcesz poznać więcej szczegółów nt. możliwości i stosowanych rozwiązań w ramach VMware vSAN™? Napisz do nas!

    Administratorem Twoich danych jest ENUE Pytlak, Rutkowski, Sacharczuk Spółka Jawna z siedzibą przy ul. Wrzesińskiej 12/15, 03-713 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Państwa pytanie/zgłoszenie. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie uniemożliwi odpowiedzi na zadane pytanie/zgłoszenie. Prosimy o zapoznanie się z treścią zamieszczoną pod poniższym linkiem (Obowiązek informacyjny.pdf).


    Anna Siennicka
    Key Account Manager
    tel: +48 789 306 126
    e-mail: anna.siennicka@enue.pl