arrowPowrót arrowPowrót

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu komputerów do firmy? Najlepszy wybór ENUE – DELL Opti Plex 7070

W dobie maksymalizacji efektywności zespołu nie wystarczy już proste myślenie o parametrach obliczeniowych używanego sprzętu. Na tym polu trudno o ograniczenia – wydajne komputery dostępne są bowiem na wyciągnięcie ręki. Wraz ze zwiększaniem się zasobów ludzkich, duże organizacje coraz częściej napotykają jednak nowe, duże wyzwanie.

Ergonomia stanowiska pracy w open space.

W niewielkich organizacjach kwestia ergonomii stanowiska pracy zwykle jest czynnikiem drugorzędnym. Kiedy jednak chcemy zorganizować dużą przestrzeń dla większej ilości pracowników – co więcej, często pracujących w maksymalnym skupieniu – kluczowym zagadnieniem okazuje się sensowne zagospodarowanie przestrzeni
Mowa tu zarówno o skali mikro, czyli obszaru roboczego pojedynczego pracownika, jak i skali makro, to jest ogólnego wrażenia, jakie panuje w open space po ustawieniu obok siebie dziesiątków stanowisk pracy. To właśnie skala odgrywa tu znaczenie, które – w przypadku złego zarządzania przestrzenią – może przynieść niepożądane efekty w postaci spadku wydajności zespołu. 

54% badanych stwierdziło, że dużym wyzwaniem jest wyeliminowanie wrażenia bałaganu wynikającego z licznego i widocznego okablowania komputera. Dodatkowo, ponad połowa badanych bierze pod uwagę powierzchnię zajmowaną przez kupowany sprzęt.

Jak temu zaradzić? 

Laptopy i notebooki, które pewnie przyszły Wam na myśl, naszym zdaniem nie sprawdzą się w tej roli – są drogie, szczególnie jeśli mówimy o rozwiązaniach wysoko wydajnych i spełniających wymagania np. zespołu deweloperskiego. Są również słabiej rozwijalne – a dobry manager IT patrzy w przyszłość również jeśli chodzi o upgrade’owanie hardware dla poszczególnych pracowników. W tym kontekście inwestycja w laptopy jest jednorazowa i krótkowzroczna, a jedynym sensownym wyjściem stają się mocne i łatwo rozwijalne desktopy.

Kiedy mowa o rozwijalności, można postrzegać ją na dwa sposoby – możliwości dodawania /wymiany podzespołów, ale też swobodnej konfiguracji pod określone stanowiska. 

Dell przyzwyczaiło nas, że w swojej serii urządzeń OptiPlex rozumie potrzeby nawet dużych, profesjonalnych organizacji, dla których kluczowa jest zarówno wydajność, czy możliwość swobodnej konfiguracji, jak i odpowiedzialne planowanie wybiegające na lata wprzód. 

DELL OptiPlex 7070 jawi się w tym kontekście jako pełne rozwinięcie idei nowoczesnej przestrzeni roboczej. 

Jest mocny

Żaden projekt nie jest dla niego zbyt duży. komputer Ultra można wyposażyć nawet w 64 GB pamięci RAM DDR4 i maksymalnie dwa dyski SSD o pojemności 1 TB.Oparty na architekturze mobilnej Intel® 25 W i wyposażony w procesory Intel® Mobile U (w najlepszej konfiguracji czterordzeniowe modele Core™ i7), które zapewniają doskonałą wydajność.

Jest estetyczny

Jego uniwersalna konstrukcja ułatwia szybkie i bardziej ekonomiczne modernizowanie sprzętu w biurze. Ze względu na smukłą, jednolitą konstrukcję komputer Ultra jest idealnym rozwiązaniem do otwartych biur z wieloma użytkownikami.

Jest ergonomiczny

Zbuduj czyste, wydajne rozwiązanie z dwoma monitorami, aby zwiększyć produktywność nawet o 21%. Komputer DELL 7070 Ultra można schować wewnątrz podstawy monitora, aby był zupełnie niewidoczny, a połączony monitorem Dell P ze złączem USB-C, zapewnia przyszłościową łączność, działa z jednym przewodem zasilającym i pozwala szybciej przygotować miejsce pracy dzięki mniejszej liczbie kabli. 

Szukasz rozwiązania dla Twojego zespołu? Napisz do nas!

    Administratorem Twoich danych jest ENUE Pytlak, Rutkowski, Sacharczuk Spółka Jawna z siedzibą przy ul. Wrzesińskiej 12/15, 03-713 Warszawa. Dane będą przetwarzane w celu odpowiedzi na Państwa pytanie/zgłoszenie. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie uniemożliwi odpowiedzi na zadane pytanie/zgłoszenie. Prosimy o zapoznanie się z treścią zamieszczoną pod poniższym linkiem (Obowiązek informacyjny.pdf).

    Anna Siennicka
    Key Account Manager
    tel: +48 789 306 126
    e-mail: anna.siennicka@enue.pl